بسم الله الرحمن الرحیم


نكته‌ای كاملا «جدی» در «شوخی» جدید رییس‌جمهور با نمایندگانشوخی‌های رییس‌جمهور با نمایندگان مجلس هیچ فایده‌ای نداشته باشد ، یک فایده دارد و آن هم اینکه واقعیاتی را که هیچ‌گاه افکار عمومی از آن مطلع نمی‌شدند، رییس‌جمهور شوخی شوخی می‌گویند و جدی جدی مردم هم خبردار می‌شوند.

به گزارش ایسنا، «تابناک» نوشت:

در گزارش اخیری که یکی از رسانه‌های نزدیک به رئیس‌جمهور از دیدار وی با نمایندگان مجلس نهم منتشر کرده ، گفته‌ها و نا‌گفته هایی است که آکنده از شوخی – جدی است .

بر اساس این گزارش ، در بخشی از سخنان رئیس‌جمهور که شوخی وی با نمایندگان مجلس نهم عنوان شده آمده است:

احمدی‌نژاد در پایان با بیان این‌که « می‌خواهم یک شوخی هم با شما بکنم» اظهار داشت: ای کاش مجلس همین جا می‌ماند. اینجا همه به هم نزدیک‌تر صمیمی‌تر بودند. حالا همه رفتند زیر آن هرم بزرگ! و 200 میلیارد تومان امسال بودجه گذاشته‌اند برای کار عمرانی مجلس،! خدا بده برکت! 135 میلیارد هم گذاشته‌اند برای دفاتر نماینده‌ها! نفری 450 میلیون تومان! خدا به داد همه ما برسد!

این عبارت اگر صحت داشته باشد که قطعا با علم به اینکه رییس‌جمهور مسئول اجرای بودجه است درست به نظر می‌آید؛ یعنی اینکه در سال آینده هر نماینده حدود نیم میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز دفترش دریافت می‌کند و 200 میلیارد هم برای کار عمرانی مجلس. سر جمع یعنی 335 میلیارد تومان . نه برای اداره مجلس و نه برای پرداخت حقوق و نه هزینه مسافرت‌ها ... هزینه استقرار نمایندگان ... و نمایندگانی چه گران ...!!

حال مجلس باید پاسخ دهد که آیا در آن فرصت هشت روزه اصلاح بودجه ، این موارد یا ارقام را به بودجه و به نفع خود اضافه کرده است؟

البته رییس‌جمهور امور مهم و اساسی دیگری را هم جدی – شوخی با نمایندگان جدید مطرح کرده است؛ مسائلی جدی و اساسی که باید به آن پرداخت . اما نه در این تعطیلات که یک هفته مملکت تعطیل شده و هر که به «سی» خودش رفته است .

سخنان و تصمیمات این‌چنینی رییس‌جمهور همواره پیش از چند روز تعطیلی در کشور زده و گرفته می‌شود و تجربه نشان داده است تا مقامات از تعطیلات برگردند و خستگی سفر را از خود بتکانند، کاری که نباید می‌شده ، شده است.

برچسب ها :
مجلس , 

موضوع :
سیاسی ,  اجتماعی ,  اقتصادی ,  انقلاب و دفاع مقدس ,