بسم الله الرحمن الرحیم


نمایشگاه کتاب تهران با همه کاستی ها و کمبود ها و پیشرفت های خود گذشت. فضای کم شبستات مصلی امام خمینی(ره) هم چون هر سال منجر به این شده بود تا ناشران دانشگاهی، کودک و نوجوان و  یکی  دو بخش دیگر در فضایی خارج از بستان واقع شوند که هوای گرم داخل این چادر ها از مشکلات آن بود.
از این مشکلات بگذریم و به کارهای جدیدی که در این نمایشگاه صورت گرفته بود برسیم. یکی از آنها ایجاد سالنی با عنوان سالن یاس در بخش انتهایی شبستان، در داخل حیاط یاس بودف اگر دوستان به این سالن سرکی می کشیدند با انوهی از کتاب ها در حوزه های جور و واجور برخورد می کردند که امکان این را به بازدیدکنندگان می داد تا قبل از خرید کتاب در فضایی که پیش بینی شده بود که  الحق فضایی شیک و آرام بود، به مطالعه کتاب مورد علاقه خود بپردازند. البته در این سالن می تونستیم کتاب های تازه چاپ شده و کتاب های پر فروش همچون حافظ و سعدی و... ببینیم.
این قسمت جای تقدیر بسیار داشت که خواهش می کنیم در نمایشگاه های بعدی این فضا بزرکتر و در نزدیکی ورودی شبستان پیش بینی شود.
و اما بعد
جناب اقای حسینی وزیر محترم ارشاد چند روز قبل از بازگشایی نمایشگاه در نماز جمعه تهران حاضر شدند و
فرمودند:ستاد امر به معروف و نهی از منکر با حضور خود در نمایشگاه به ایجاد فضای هرچه سالم‌تر کمک خواهد کرد.
البته منکر اهدای گل به بانوان با حجاب هم نمی شویم!
ولی دریغ از امر به معروفی و نهی از منکری که ما دیده باشیم، ولی شاهد انواع و اقسام  بد حجابی ها و یا بهتر بگم بی حجابی ها بودیم که دختران خانوم ها زحمت کشیدن از خودشون نمایش دادن.
چرا باید در چنین فضا های فرهنگی شاهد این نوع رفتار و انواع دیگر رفتار های شنیع و ناهنجار باشیم؟
مگر ما اداعای مسلمانی، آن هم شیعه بودن نداریم؟
نکند خدایی نا کرده احکام دینمان را فراموش کرده ایم؟
بترسیم از روز قیامتی که شهدا جلوی ما را بگیرند و بگویند: جواب ایثار ما این بود؟

کمی هم آقایان به خود بیایند، با شیرین کردن خود پیش مردم و  با سردادن شعار اسلام دوستی و رفتار خلاف آن به کجا خواهید رسید؟
موضوع :
مذهبی ,  اجتماعی ,  سیاسی ,  فرهنگی ,